Čistící rohože

 • vysoká propustnost nečistot
 • snadná montáž a manipulace
 • žárově zinkované konstrukce
 • dlouhá životnost i v náročných podmínkách
 • nízká hmotnost
 • vysoká nosnost
 • široká modelová řada

OCELOVÉ ROHOŽE Z PODLAHOVÝCH ROŠTŮ

Jako výrobní materiál jsou použity svařované podlahové rošty výšky 30mm, roztečí nosných pásků 34 mm a roztečí nosných prutů 38 mm.

Svařované podlahové rošty jsou vyráběny odporovým svařováním podélných nosných pásů s příčně uloženými kroucenými rozpěrnými pruty v každém místě jejich vzájemného styku. To vše pod tlakem 100t.
Zkoucené pruty zároveň zvyšují protiskluzovost roštu.

Kvalitu a náročnost výrobní technologie svařovaných roštů dokládá skutečnost, že zahrnuje 780 svařovaných bodů na metr čtvereční (při oku 34/38).

Vzniklá konstrukce je charakteristická vysokou odolností proti deformacím i při velkém zatížení.

Svařované podlahové rošty se vyznačují pěkným vzhledem, tuhostí a značnou trvanlivostí i v těžkých provozních podmínkách.

Jako výrobní materiál je použita ocel dle DIN St 37.2 ČSN 11343 a ČSN 11373.

Žárové zinkování navíc zaručuje dlouholetou stabilitu povrchu roštu proti povětrnostním podmínkám / oxidaci oceli. Tlošťka vrstvy zinku je prováděna dle EN ISO 1461.

Další vlastnosti PODLAHOVÝCH ROŠTŮ
 • Optimální hmotnost při vysoké nosnosti roštů
 • snadnost montáže i demontáže
 • vysoká estetika provedení

GUMOVÉ ČISTÍCÍ ROHOŽE

jsou typu OCTOMAT, což jsou velmi odolné gumové rohože s dlouhou životností i v náročných venkovních podmínkách. Obzvláště vhodné pro vlhká, blátivá, ledová a zasněžená místa s velkou frekvencí pohybu osob. Otvory rohože umožňují propadávání špíny a kamínků, na rubu drenáž pro odvod vody. Rohože obsahujucí gumu jsou v modelové řadě označeny písmenem "G".

Další vlastnosti gumy OCTOMAT
 • Osmiúhelníkový vzor umožňuje snadný přejezd vozíků
 • Vyhovuje protiskluzové normě EN 13552 kategorie R10
 • Ohnivzdorná podle normy B1

OCELOVÉ RÁMY

je vyroben z ocelových profilů s „L“ průřezem a výšek 35, 40 a 60 mm.

Výška 35 mm je použita pro rohože, kde jako ocelovou rohož dodáváme svařované podlahové rošty bez gumového doplňku. Tato výška zaručuje, že rošt a rám budou mít rovinu ve stejné výšce.

Výška 60 mm je použita pro rohože, kde jako ocelovou rohož dodáváme svařované podlahové rošty i s gumovým doplňkem typu OCTOMAT. Tato výška zaručuje, že součet výšky roštu i gumy nepřesáhne výšku rámu, resp. že rošt s gumou a rám budou mít rovinu ve stejné výšce.

Pracny jsou nepovinným doplňkem. Jsou přivařeny zespod rámu a po ohnutí směrem dolů slouží k upevnění do čerstvého betonu nebo přišroubování do předem připravené díry. Rohože obsahujucí pracny jsou v modelové řadě označeny písmenem "P".

MODELOVÁ ŘADA VÝROBKU

Jednotlivé rohože z celé modelové řady si můžete objednat prostřednictvím našeho E-SHOPU. V případě požadavku na rohož jiných rozměrů nás můžete kontaktovat na e-mail info@staco-rosty.cz  

Rohože s výškou 35mm

Rohože s výškou 35mm

Rám pro rohože s výškou 35mm

Rám pro rohože s výškou 35mm

Rohože s výškou 60mm, guma přichycena úchyty

Rohože s výškou 60mm, guma přichycena úchyty

Rohože s výškou 60mm

Rohože s výškou 60mm

Rohože s výškou 60mm

Rohože s výškou 60mm

Rohože s výškou 60mm s vyjmutou gumou

Rohože s výškou 60mm s vyjmutou gumou